Panele winylowe, zamiast płytek ceramicznych i gresu cz. 1
Posted by      29/09/2021 00:00:00    Comments 0
Panele winylowe, zamiast płytek ceramicznych i gresu cz. 1

Bardzo duży wybór paneli podłogowych dostępnych w sprzedaży sprawia, że każdy klient znajdzie coś dla siebie. Różne wzory, kolory, klasy ścieralności sprawiają, że klienci mogą znaleźć odpowiednie panele podłogowe do każdego pomieszczenia. Najtrudniej było dopasować podłogę do pomieszczeń, w których była wilgoć i kontakt z dużą ilością wody. Jeszcze nie tak dawno w kuchni i łazience kładziono tylko płytki ceramiczne lub linoleum.

Panele winylowe

Były to jedyne dostępne trwałe materiały odporne na działanie wody i wilgoci. Obecnie klienci mają większe możliwości. Panele winylowe doskonale sprawdzają się w takich pomieszczeniach. Posiadają takie same właściwości jak płytki ceramiczne. Producenci zapewniają, że doskonale sprawdzą się w miejscach, gdzie wcześniej można było położyć tylko płytki ceramiczne, gres lub linoleum. Panele winylowe są zdecydowanie cieplejsze od kafli dlatego sprawdzają się lepiej w chłodniejszych pomieszczeniach.

Ponadto są miłe w dotyku i wyglądają jak prawdziwe drewno. Panele winylowe są wyjątkowo trwałe i w 100% wodoodporne. Bez wątpienia doskonale sprawdzą się w salonach połączonych z kuchnią. Jednolita podłoga położona w całym pomieszczeniu powiększy optycznie przestrzeń. Dotychczasowa moda na panele podłogowe łączone z płytkami ceramicznymi w jednym pomieszczeniu powoli traci rację bytu. Wcześniejsze rozwiązanie dzieliło podłogę na salon i kuchnię w jednym wnętrzu.

Panele podłogowe

Dzielenie większej powierzchni na części sprawiało, że optycznie wyglądało ono na dużo mniejsze niż faktycznie było. Panele winylowe rozwiązują ten problem. Położone w całym pomieszczeniu, zarówno pod częścią kuchenną jak i salonem wyglądają pięknie, optycznie powiększają cały pokój. Do tej pory chcąc uzyskać taki efekt konieczne było położenie kafli lub gresu.

Bez montażu ogrzewania podłogowego płytki ceramiczne były zimne i wiele osób z tego powodu z nich rezygnowało. Szczególnie w blokach, w których właściciele nie planowali ogrzewania podłogowego. Dla osób, które lubią ciepłą podłogę a jednocześnie chciałyby aby była odporna na wilgoć i kontakt z wodą, panele winylowe doskonale się sprawdzą.

Comments

Log in or register to post comments